fbpx

O MNIE

Żyj życiem, które kochasz. Kochaj życie, które żyjesz.

Bob Marley

Kαλοκαγαθία (kalokagathia),

od καλὸς κἀγαθός (kalos kagathos) – „piękny i dobry”

Mam na imię Maya, jestem kulturoznawczynią, animatorką kultury i lubię pracować rękami. Jestem idealistką wierzącą w dobro i piękno.

Odkąd pamiętam zawsze coś wytwarzałam, ale rzemiosłem zajęłam się profesjonalnie już ponad 20 lat temu. Moją największą miłością jest szydełkowanie. Nie umiem przestać szydełkować. Kocham szydełkowe dzianiny i sploty. Uwielbiam projektować rzeczy na szydełku i bardzo lubię realizować szydełkowe marzenia innych.

Ale tym, co naprawdę napędza mnie w życiu – to pomaganie innym.

Wszystko, co robię zmierza do poprawiania świata. Do sprawienia , że chociaż jego mały kawałek będzie lepszy… piękniejszy… przyjemniejszy… To właśnie dlatego tworzę, działam, uczę. Lubię, gdy ludzie cieszą się swoboda, wolnością, akceptacją…

Produkty, które znajdziesz tu, w sklepie, są wytworem moich rąk. Czymś, co sama zaprojektowałam i wykonałam. 
Starannie dobieram surowce, z których tworzę. Chcę żeby były zdrowe, naturalne, piękne i praktyczne.

Chcę żebyś je pokochała, tak, jak kocham dla Ciebie tworzyć. 
Dzięki temu jakaś część mnie towarzyszy Ci podczas wypadu w góry, gdy popijasz wodę. A także gdy pijesz kawę w senny dzień lub herbatkę, wygrzewając się pod kocem. Jestem, gdy rano patrzysz w lustro, myjesz twarz, dłonie… a potem żegnasz ten dzień razem ze mną.

Szydełkowe ubrania
Malowane kubki
Biżuteria
Mydełka, myjki, inne do higieny
Dekoracje, bibeloty

Wejdź i rozgość się

W trosce o dziedzictwo i edukację kulturalną działamy społecznie. W 2020 r. powołałam z przyjaciółmi i rodziną Fundację “Do dzieła”. Promujemy twórców regionalnych i tradycyjne rzemiosło. Zbieramy opowieści najstarszych mieszkańców regionu o swoim życiu (Oral history). Prowadzimy warsztaty artystyczne i szkolenia umiejętności społecznych. Dbamy o środowisko i życie w zgodzie z przyrodą.