O firmie Mayatomanik.pl

MISJA

     Swoje ubrania Tworzę właśnie dla Ciebie – kobiety lubiącej celebrowanie codzienność. Chcę dać Ci starannie zaprojektowane, cudowne ubrania. Ubrania, które są wygodne i piękne. Wykonane technikami rzemieślniczymi z najlepszych surowców z dbałością o najmniejszy detal.   Podkreśl swoją indywidualność – dzięki nim.

      Każdy z moich produktów jest jak talizman, który towarzyszy Ci każdego dnia. Korzystaj z nich, zmieniaj się. Bądź sobą. To Twoja decyzja. To Twój dzień.

HISTORIA

     Jeżdżąc po festiwalach z przyjaciółmi śmiertelnie nudziłam się w pociągach, kiedy zmuszona byłam na czekanie i siedzenie. Dlatego prędzej czy później swoje kroki kierowałam do pasmanterii – w każdym, nawet małym miasteczku znajdowała się jakaś pasmanteria i kupowałam to, co było najtańszego, a jednocześnie pozawalało mi zwalczyć nudę. Szydełko i kilka szpulek nici do szycia. Nitki łączyłam w jedną   i przerabiałam ją na szydełku jedynymi splotami jakie znałam – półsłupkami. Zwykle robiłam małe sakiewki – były małe i proste. Nie trzeba było bardzo kombinować podczas ich tworzenia, można było przerwać w każdym momencie, a zajmowały mi ręce podczas wyjazdów.

     Z czasem zaczęłam wymyślać inne sploty. Po latach okazało się, że to co robię jest nie tylko doskonale znane szydełkującym, nazwane, a nawet powstał system opisywania wzorów – schematy. Nie wiem czy byłam tym bardziej zdumiona, czy dumna z siebie, że umiem takie rzeczy.

    Idąc tą drogą szybko nauczyłam się czytać schematy, zapisywać swoje projekty szydełkowe i zaczęłam pracować jako projektantka wzorów szydełkowych.

 

    W październiku 2005 roku stworzyłam swoją własną pracownię, w małym dolnośląskim miasteczku Wleń, leżącym w zakolu Bobru. Przeprowadziłam się tam chcąc wychować mojego syna w bliskim kontakcie z naturą u podnóża Karkonoszy.  Artystyczna Pracownia Wzorów Szydełkowych Lothlory – bo tak się wtedy nazywaliśmy, zajmowała się projektowaniem ręcznie robionych zdobień dla producentów odzieży damskiej i dziecięcej oraz czapek. Projektowaliśmy aplikacje szydełkowe i hafty ręczne wszelkiego typu. Współpracowaliśmy z ok. 120 rękodzielniczkami, a produkcje które realizowaliśmy sięgały dziesiątek tysięcy dodatków miesięcznie (20-50 000 szt).

 

    Po powrocie do Opola w 2007 roku jako LOTHLORY zaczęłam współpracę z agencjami eventowymi. Rynek produkcji odzieży bardzo się zmieniał, więc włączyliśmy wszystkie techniki rękodzielnicze, które dotyczą zdobienia i tworzenia tkanin realizując zlecenia na warsztaty integracyjne, kostiumy, elementy scenografii oraz gadżety reklamowe .

 

    Od 2018 roku powstają pierwsze autorskie topy szydełkowe, a wraz z nimi rodzi się marka Mayatomanik.pl . Tęsknota za słońcem, sportami wodnymi, wolnością i niezależnością w radosnym stylu boho inspiruje mnie do tworzenia propozycji dla szczęśliwych kobiet.

      Wierzę w to, że nasze produkty mają moc talizmanów – dodają siły i wiary we własne marzenia. 

    Tworzymy własne kolekcje ale współpracujemy także z młodymi markami pomagając im projektować i wytwarzać autorskie ubrania dla dzieci, torby, dodatki dla kobiet i dekoracje wnętrz.

OFERTA

     W naszej ofercie znajdziecie przede wszystkim szydełkowe topy, spódnice z elementami dzianin ręcznych, szydełkowe torebki, chusty i czapki, kapcie, bransoletki koralikowe z metalowymi i skórzanymi elementami, skórzane zawieszki i malowane kubki i filiżanki.