Dziękuję, że tu zajrzałaś.
Rozgość się.
Odpocznij. Rozejrzyj - może znajdziesz tu coś dla siebie lub swoich bliskich.
Coś, co rozjaśni codzienność i poprawi nastrój.

Radosne i swobodne życie jest w Twoim zasięgu.

maya w pracowni

Mam dla Ciebie mnóstwo cudownych i kolorowych gadżetów. Jeśli lubisz styl boho – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Piękno i dobro, nieskrępowana swoboda bycia w codzienności – wyraź ją poprzez dodatki, podkreślające Twoją indywidualność. Pokaż, że stoisz po stronie szacunku do innych, natury i swojej wyjątkowości. Masz na to wpływ.

Tworzone przez mnie gadżety są wyrazem miłości do gór, morza i sił natury. Są idealne dla ludzi kochających życie i doceniających tkwiące w nim piękno. Biżuteria, naturalne produkty selfcare, dekoracje, breloczki, kubki i inne drobiazgi mają przypominać Ci o tym kim jesteś. Mają wyzwalać radość i tkwiącą w Tobie moc.

Czas uważności

Każde oczko zrobione na szydełku lub drutach musi powstać ręcznie. Ten czas - najcenniejsza waluta nowoczesności sprawia, ze moje produkty mają "duszę". Duszę stworzoną z uważności na drugiego człowieka i to, czym się otacza.

Naturalne i wygodne

Tworzę technikami ręcznymi, co wymaga wkładu wiedzy, czasu i zdolności. Do ich wytwarzania używam naturalnych, bezpiecznych i komfortowe materiały.

Starannie zaprojektowane

Przykładam ogromną rolę do funkcji użytkowych moich produktów. Każdy, nawet najmniejszy szczegół jest zaplanowany i starannie wykończony.

Z wykształcenia jestem animatorką kultury i kulturoznawczynią. Rękodziełem zawodowo zajmuję się ponad 20 lat. Zaczynałam od malowania ceramiki i tkanin. Najczęściej malowałam sobie koszulki i szyłam ubrania, których kupno wówczas było nieosiągalne.

Jak zaczęłam tworzyć, to do dziś nie umiem przestać. Jestem swoimi rękami, które współpracują z sercem, aby wydobywać piękno ze świata, który czasem przynosi rozczarowanie i ból.

Dziś tworzę na pod własną marką najwygodniejsze na świecie topy. Starannie zaprojektowane. Wykonane przeze mnie osobiście lub z pomocą cudownych, najlepszych w regionie rękodzielniczek – kobiet z sąsiedztwa. Często przyjaciółek od szydełka.

Happening działania w przyrodzie

Moja pierwsza firma – Artystyczna Pracownia Wzorów Szydełkowych Lothlory (2005 r.) zajmowała się projektowaniem ręcznych zdobień dla producentów odzieży i wyrobów tekstylnych. Wytwarzałam w niej dziesiątki tysięcy aplikacji szydełkowych, setki haftów ręcznych wykonanych mulinami, metalizowanymi nićmi, koralikami i cekinami, włóczkami i kamieniami. Stworzyłam katalog ponad 350 różnych zdobień dla moich klientów, które wdrażałam w produkcję. 

Przez kilka lat współpracowałam z projektantami i właścicielami autorskich marek, opracowując kolekcje odzieży i akcesoriów, poczynając 0d wykrojów, przechodząc przez rozmiarówkę, dobierając odpowiednie materiały i surowce aż do zlecenia do wykonania i nadzór na jakością. 

Ofertę topów uzupełniam coraz częściej sweterkami, spódnicami, bluzkami… Oj marzy mi się wiele, ale szydełko wymaga nie tylko miłości i wiedzy, ale też ogromnej ilości czasu, dlatego nowe produkty pojawiają się tu w rytmie SLOW LIFE.

Nie potrafię jednak ograniczyć się do jednej techniki twórczej. Uwielbiam pracować w drewnie, ceramice, skórze, metalu… Kocham lekkie, piękne dodatki, które wprowadzają radość i lekkość do otoczenia. Jakby nagle zaświeciło portugalskie lub greckie słońce, w którym można się ogrzać i odpocząć. Lubię tworzyć akcesoria do pielęgnacji. Te produkty są wyjątkowo bliskie mojemu sercu. Używam do ich tworzenia tylko naturalnych, certyfikowanych półproduktów, całkowicie bezpiecznych i zdrowych. Dzięki nim możesz zadbać o siebie, swoje ciało, psychikę, a także o świat wokół Ciebie. 

logo Fundacja do dzieła

Chcemy żeby świat był dobrym miejscem do życia. Dobrym i pięknym. Dlatego w 2022 r. powołaliśmy Fundację "Do dzieła". W Fundacji zajmujemy się: * edukacją artystyczną i regionalną, * dbamy o tożsamość i dziedzictwo kulturowe, * zbieramy historie mówione najstarszego pokolenia, * tworzymy teatr ze społecznością, * promujemy postawy chroniące środowisko i bogactwo przyrody.

Tak pracowaliśmy w 2018r.

autor: M. Sowada

Portfolio

Shopping Cart
Scroll to Top